آنچه که درباره رتبه بندی ساجات باید بدانید

برای تعیین میزان صلاحیت شرکت ها از یک رتبه بندی به نام رتبه بندی ساجات استفاده می شود. این رتبه بندی بر اساس استانداردهای موجود انجام می شود. شرکت ها بر اساس این استانداردها نمره ای بین 1 تا 5 دریافت می کنند که نشان دهنده میزان صلاحیت آنها می باشد. 

نوشته شده در: ۰۴ فرو، ۱۳۹۸ توسط: کاربر ثبت بازار
مراحل ثبت نام در سامانه ساجات چگونه است؟

سامانه ساجات یک سامانه الکترونیکی است که مربوط به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و یا معاونت راهبردی ریاست جمهوری می شود. در این سامانه اطلاعات شرکت ها بارگذاری می شود تا پس از بررسی ها، شرکت ها تایید صلاحیت شده و اعطای گواهی صلاحیت و ارسال رتبه از سامانه ساجات به آنها انجام گیرد.

نوشته شده در: ۰۸ فرو، ۱۳۹۸ توسط: کاربر ثبت بازار
تشخیص صلاحیت پیمانکاران ساجات چگونه انجام می شود؟

برای تشخیص صلاحیت پیمانکاران ساجات ، قوانین و چارچوب خاصی تعیین شده است که می بایست توسط پیمانکاران رعایت شده و این موارد را دارا باشند. در ادامه شما می توانید با مهمترین قوانین تشخیص صلاحیت پیمانکاران آشنا شوید.

نوشته شده در: ۱۷ فرو، ۱۳۹۸ توسط: کاربر ثبت بازار

آخرین مطالب

مدارک و شرایط مورد نیاز برای ثبت برند کافی شاپ چیست؟
مدارک و شرایط مورد نیاز برای ثبت برند کافی شاپ چیست؟

ثبت برند کافی شاپ برای شروع به کار این مجموعه مورد نیاز است و شرایط ثبت برند کافی شاپ مشابه سایر برندها است و اداره مالکیت صنعتی مرجع ثبت برند می باشد. حال آیا میدانید ثبت برند کافی شاپ چه شرایطی دارد؟

مدارک و مراحل اخذ کارت بازرگانی
مدارک و مراحل اخذ کارت بازرگانی

طبق قوانین گمرکی جمهوری اسلامی ایران کارت بازرگانی مجوزی می باشد که به دارنده آن مجوزهای خاصی می دهد. این مجوز می تواند برای افراد حقیقی یا حقوقی صادر شود و به او اجازه می دهد تا در زمینه صادرات و واردات کالا فعالیت نماید. لازم به ذکر است که انجام فعالیت های صادراتی و وارداتی برای همه تاجران امکان پذیر نمی باشد.

شرایط و مراحل اخذ کارت بازرگانی حقیقی چیست؟
شرایط و مراحل اخذ کارت بازرگانی حقیقی چیست؟

کارت بازرگانی توسط سازمان گمرک صادر می شود کارت بازرگانی درواقع مجوز صادرات و واردات کالا است. برای دریافت کارت باید مدارک مقرر تهیه و تسلیم شود. طبق قوانین گمرکی جمهوری اسلامی ایران کارت بازرگانی مجوزی می باشد که  به دارنده آن اعم از شخص حقیقی یا حقوقی این امکان را فراهم می کند که وی در زمینه صادرات و واردات کالا فعالیت نماید. لازم به ذکر است که انجام فعالیت های صادراتی و وارداتی برای همه تاجران امکان پذیر نمی باشد.

شرایط ثبت اختراع چگونه است؟
شرایط ثبت اختراع چگونه است؟

ثبت اختراع فرایندی است که طی آن تمامی حقوق اختراع برای فرد ثبت کننده ی آن به صورت قانونی محفوظ می باشد. ثبت اختراع دارای فرایندی مشخص و واضح است. اختراع یک وسیله یا روشی است که مشکلی را حل کرده و یا راهی جدید برای انجام یک کار را ارائه می کند.

شرایط و مراحل اخذ کارت بازرگانی حقوقی چیست؟
شرایط و مراحل اخذ کارت بازرگانی حقوقی چیست؟

اخذ کارت بازرگانی یکی از الزامات برای بازرگانان است. برای اخذ کارت بازرگانی شرایطی وجود دارد که در قوانین تجاری به آن پرداخت شده است. طبق قوانین تنها افراد و شرکت هایی مجاز به صادرات و یا واردات کالا هستند که دارای کارت بازرگانی باشند. این کارت به اشخاص حقیقی یا حقوقی داده می شود و مدت اعتبار آن یک سال می باشد. برای اخذ کارت بازرگانی حقوقی باید از طریق دفاتر وزارت بازرگانی اقدام شود.

نحوه انتقال برند به چه صورت است؟
نحوه انتقال برند به چه صورت است؟

انتقال برند یکی از روش های شروع کار در حوزه مربوط به خود بدون طی کردن مراحل گوناگون است. با انتقال برند می توان در زمان صرفه جویی کرد و زودتر شناخته شد. شاید برای شما که به تازگی وارد عرصه کسب و کار و تاسیس شرکت شده اید، مفهوم انتقال برند ناشناخته باشد و در مورد قانونی بودن این کار دچار شک و شبه شده باشید. اما آیا انتقال برند کاری قانونی است و افرادی که اقدام به کسب امتیاز برند و استفاده از برند دیگری می کنند چه منافعی برایشان خواهد داشت؟

مراحل ثبت برند خارجی در ایران
مراحل ثبت برند خارجی در ایران

ثبت برند یکی از ملزومات برای هر بازرگانی است که محصولاتی را به بازار عرضه می کند. ثبت برند خارجی می تواند برای کسب یک نمایندگی در ایران انجام شود. با توجه به محبوبیت های برخی از نام های تجاری و برندهای خارجی افراد و شرکت های زیادی خواستار ثبت یک برند خارجی و کسب نمایندگی در ایران هستند. برای ثبت برند خارجی لازم است که تمام مراحل به صورت قانونی طی شود تا یک شخص یا یک شرکت بتواند از یک برند معروف و معتبر نمایندگی بگیرد و با آن برند بتواند مشغول به کار شود.

اعتراض به ثبت برند چگونه انجام می شود؟
اعتراض به ثبت برند چگونه انجام می شود؟

ثبت برند شرایطی دارد که افراد برای ثبت نام تجاری و علامت بازرگانی خود با پیروی از آن اقدام به ثبت علامت تجاری یا برند می کنند. اگر فردی به اشتباه و یا به صورت عمدی اقدام به ثبت برند مشابه کند، به طریقی که برای برند مورد نظر ایجاد مشکل شود و افراد به اشتباه تشابه اسمی و نوشتاری برند را تهیه نمایند، مالکین برند مذکور می توانند اقدام به اعتراض به این مورد نمایند و اعتراض خود را به مراجع ذی صلاح اعلام کنند.

مزایای ثبت برند چیست و به چه مدارکی نیاز دارد؟
مزایای ثبت برند چیست و به چه مدارکی نیاز دارد؟

برند یا علائم تجاری، نشانی است که کالا یا خدمات ارائه شده از سوی فرد یا شرکت را از کالا و خدمات دیگر متمایز می کند. برای ثبت برند انتخاب نام و عنوان مناسب، خیلی مهم است. ثبت برند تابع قوانین خاصی است که هر کشور با توجه به عرف، جامعه، مصالح کشور و ... قوانین مربوط به خود را دارد. امروزه فعالان تجاری بعد از ثبت شرکت با توجه به نوع فعالیت خود نیاز به ثبت برند دارند. ثبت برند و علائم تجاری توسط شرکت های مختلف انجام می شود.

چه مواردی باید در ثبت علامت تجاری رعایت شود؟
چه مواردی باید در ثبت علامت تجاری رعایت شود؟

قوانینی برای ثبت برند وجود دارد که تاجر را ملزم به پیروی از آن می کند، برای ثبت علامت تجاری یا ثبت برند باید به اداره ثبت مراجعه نمایید و رسما آن را ثبت نمایید. رعایت قوانین تجارت برای ثبت برند تجاری، تجار را ملزم به انجام امور، طبق قوانین می کند زیرا یک فرد برای ثبت علامت تجاری یا برند خود باید از آنها پیروی کند.

آخرین آگهی ها

سهامی خاص بدون رتبه تهران
آگهی دهنده: ترانه حسینی
سهامی خاص بدون رتبه تهران
نیاز است    1 روز پیش
سهامی خاص بدون رتبه تهران
آگهی دهنده: ترانه حسینی
سهامی خاص بدون رتبه تهران
نیاز است    1 روز پیش
نیاز است    1 روز پیش
آماده قرارداد    1 روز پیش
آماده قرارداد    1 روز پیش
انجام كليه امور ثبتي
آگهی دهنده: کاربر ثبت بازار
انجام كليه امور ثبتي
ارائه دهنده خدمات    1 هفته پیش