چندلحظه صبر کنید...

چندلحظه صبر کنید...

چه مراحل و شرایطی برای ثبت شرکت فیلمسازی وجود دارد؟

چه مراحل و شرایطی برای ثبت شرکت فیلمسازی وجود دارد؟

ثبت شرکت فیلمسازی دارای شرایط و ضوابطی می باشد که زیر نظر وزارت ارشاد انجام می شود. در واقع با ثبت شرکت فیلمسازی افراد بدون دغدغه به فعالیت فرهنگی می پردازند. امروزه شرکت های سینمایی بسیار زیادی هستند که با یکدیگر رقابت می کنند ولیکن رقابت اصلی برای کسب گواهی ثبت شرکت فیلمسازی می باشد. زیرا شرکت های دارنده گواهی می توانند در حوزه های متنوع سینمایی به راحتی فعالیت کنند. البته جهت کسب چنین گواهی افراد باید شرایط به خصوصی داشته باشند که سختگیری در این زمینه به دلیل حساسیت فعالیت و تاثیرگذاری بالای فیلم بر عموم افراد جامعه می باشد.

در صورت عدم ثبت شرکت فیلمسازی با چه مشکلاتی مواجه می شوید؟

در حقیقت افراد برای جلوگیری از مشکلات احتمالی و داشتن حمایت های قانونی در حوزه مربوط، اقدام به ثبت شرکت فیلمسازی می نمایند. با ثبت شرکت سینمایی افراد می توانند بدون دغدغه به برگزاری انواع جشنواره های سینمایی، ساخت فیلم های کوتاه و بزرگ، تولید مستند حیات وحش و زندگی نامه بزرگان گذشته و معاصر و غیره بپردازند. ثبت شرکت های سینمایی در حقیقت بیانگر سلامت فرد متقاضی می باشد چرا که جهت ثبت شرکت باید ادله محکمه پسند در خصوص مدرک تحصیلی، نداشتن سوء پیشینه، کارت پایان خدمت و حساب بانکی شفاف را برای مراجع مربوط ارسال نمایند و پس از بررسی های دقیق گواهی ثبت شرکت صادر می شود.

گواهی ثبت شرکت های سینمایی بیانگر وجود بودجه کافی جهت فعالیت در حوزه های گوناگون می باشد بدین خاطر اغلب افراد قبل از عقد قرارداد با شرکت های سینمایی، با سوال آیا شرکت در وزارت ارشاد ثبت شده است یا خیر مواجه می شوند. البته فیلم هایی که در شرکت های دارای گواهی ثبت تولید و تدوین می شوند به راحتی در سینما و تلویزیون پخش می شوند چرا که شرکت تولید کننده مورد تایید وزارت ارشاد می باشد و قبل از تولید، از چارچوب و قوانین وزارت ارشاد برای فیلم سازی آگاهی دارند. سینما محل ترویج و معرفی فرهنگ های گوناگون می باشد در نتیجه هیچگاه نباید از این جایگاه اجازه تهاجم فرهنگی به افراد گوناگون داده شود بدین خاطر وزارت ارشاد تمامی شرکت های سینمایی را موظف به اخذ گواهی ثبت شرکت می کند. چرا که بتواند در محصولات تولیدی سینمایی نظارت مستقیمی داشته باشد.

شرایط ثبت شرکت فیلمسازی

  • دارای مدرک کارشناسی
  • عدم سوءپیشینه
  • دارای حداقل سن ۲۷ سال
  • دارای سابقه و تجربه کافی در رابطه با فیلمسازی
  • داشتن کارت پایان خدمت یا برگه معافیت
  • تابع جمهوری اسلامی ایران
  • اعتقاد به دین اسلام و ادیان ذکر شده در قانون اساسی
  • عدم سوء سابقه مالی و ورشکستگی

نظر خود را بگذار


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *