چندلحظه صبر کنید...

چندلحظه صبر کنید...

اخذ رتبه نیرو

در این مطلب سعی داریم پیرامون شرایط و مدارک اخذ رتبه نیرو صحبت کنیم. شرایط و مدارک اخذ رتبه نیرو برای پیمانکاران به دو صورت عمومی و اختصاصی تفکیک می شود. برای کسب رتبه پنج نیرو باید شرایط و مدارک اخذ رتبه نیرو را دارا باشید. با ما همراه باشید تا مطالب بیشتری را در این مورد بازگو کنیم.

شرایط و مدارک اخذ رتبه نیرو 

رتبه نیرو برای شرکت های پیمانکار دارای ۵ رتبه از ۱ تا ۵ می باشد. برای شرکت های مشاور از ۱ تا ۳، شرکت های طرح و ساخت (epc) دو رتبه ۱ و ۲ می باشد. لازم به ذکر است در صورتی که نیاز به اخذ رتبهEPC  داشته باشید باید شرکت شما دارای رتبه ۱ یا ۲ پیمانکاری باشد.

مدارک اخذ رتبه نیرو به شرکت هایی تعلق می گیرد که در رشته های مربوط به نیرو مانند مکانیک، مهندسی برق، انرژی، الکترونیک، مخابرات، ارتباطات، الکترومکانیک، مهندسی دریا و کشتی سازی یا در زیر رشته های نیرو شامل تولید نیرو و توزیع و پست نیرو فعالیت می کنند. این رتبه از یک تا پنج است. چنانچه بخواهید رتبه پنج پیمانکاری نیرو را کسب کنید نیاز است تا دو سوم نیرو های شرکت تحصیلات لیسانس داشته باشند و اعضای شرکت دارای شش سال سابقه بیمه شرکت نیرو باشند. چنانچه یکی از اعضا دارای سابقه بیمه در رشته زمینه نیرو است باید مدت آن هفت سال باشد. در اینصورت برای سایر اعضای سازمان نیازی به سابقه بیمه نیست. در خصوص شرایط و مدارک برای اخذ رتبه نیرو برای پیمانکاران می توان به داشتن توان مالی، داشتن تخصص و تجربه، ارزشیابی اشاره کرد. کسب رتبه پنج نیرو برای پیمانکاران دارای دو شرایط اختصاصی و عمومی است. از شرایط و مدارک اخذ رتبه نیرو می توان به موارد عمومی زیر اشاره کرد:

  • نداشتن ممنوعیت از نظر قانون ۴۹ و ۱۴۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی
  • نداشتن ممنوعیت از نظر تداخل در امور نمایندگان مجلس 
  • نداشتن ممنوعیت و محرومیت در نقش ها و کارهای پیمانکاری نیرو
  • مدارک رسمی ثبت شرکت و تمامی روزنامه های رسمی 
  • مدارک اعضای هیئت علمی و پرسنل امتیاز دار مانند: کارت ملی، شناسنامه، مدارک تحصیلی، کارت پایان خدمت، سابقه بیمه .
  • قراردادهایی که در پانزده سال اخیر بسته شده اند به همراه گواهی مفاصا حساب 
  • آخرین اظهارنامه مالیاتی که پر شده است و در برخی موارد اظهارنامه های مالیاتی که در سه سال اخیر پر شده باشند.
  • داشتن صلاحیت های لازمی که در آیین نامه طبقه بندی و تشخیص صلاحیت های پیمانکاری درج شده است.

به شما پیشنهاد می کنیم برای اینکه بتوانید رتبه شرکت پیمانکار مورد نظر خود را استعلام بگیرید از طریق وبسایت ساجار اقدام کنید.

نظر خود را بگذار


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *