ورود | ثبت نام
ورود | ثبت نام

جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

مشخصات(ضروری)

خانم فرهمند

خانم صفری

خانم فرهمند

خانم فلاح

امروزه بسیاری از شرکت های پیمانکاری در گریدهای مختلف کار می کنند. برای اینکه بدانید رتبه شرکت پیمانکاری بر چه اساسی محاسبه می شود و چه عواملی می تواند رتبه شرکت شما را کاهش دهد، این مطلب را مطالعه بفرمایید. اخذ رتبه پیمانکاری اهمیت بسیار زیادی در دریافت پروژه ها به خصوص در پروژه های دولتی داشته و می توانید با ارتقای رتبه خود در این زمینه، درآمد شرکت خود را افزایش دهید.

اخذ رتبه پیمانکاری

از مهمترین عواملی که می توانند در کسب رتبه های بهتر به کمک شما بیایند، استفاده از پرسنل، هیئت مدیره و مدیریت با تحصیلات بالا و سابقه کاری مناسب پس از دریافت مدرک می باشد. اخذ رتبه پیمانکاری در ۵ سطح انجام داده می شود که رتبه ۵ پایین ترین و رتبه ۱ بالاترین آن می باشد. لازم به ذکر است که شرکت های تازه تاسیس در رتبه ۵ قرار داده می شوند و درصورتی که بخواهند رتبه خود را کاهش دهند، به مدارکی نیاز است تا به رتبه ۱ نزدیک و نزدیکتر شوند.

رشته های پیمانکاری شامل آب، تاسیسات و تجهیزات، حفاظت و مرمت آثار تاریخی و فرهنگی، کشاورزی، نفت و گاز، نیرو، راه و ترابری، صنعت، ساختمان، معدن و ارتباطات و فناوری اطلاعات می باشد. 

چگونه رتبه شرکت خود را کاهش دهیم؟

در صورتی که رتبه شرکت پیمانکاری شما هنوز مشخص نشده است و برای اخذ رتبه ۵ می خواهید اقدام نمایید، رییس شرکت باید مدرک تحصیلی خود و مدرکی که نشان دهد ۷ سال پس از دریافت مدرک رییس شرکت سابقه کاری داشته است را به مراجع ذیصلاح ارائه دهد. اما درصورتی که شرکت بخواهد در دو رشته اخذ رتبه نماید، به ۲ عضو هیئت مدیره با مدرک کارشناسی در رشته موردنظر نیاز دارد که دارای ۳ سال سابقه پس از اخذ مدرک دارد.

در رتبه ۵ و رتبه ۴ نیازی به پر کردن مشخصات پرسنل شرکت نیست و درصورتی که بخواهید برای دریافت گریدهای پایین تر (گرید ۱، ۲ و ۳) اقدام نمایید، نیازمند پرکردن مشخصات پرسنل و امتیازگیری از طریق پرسنل می باشید. برای اخذ رتبه پیمانکاری پایین‌تر نیاز دارید تا اظهارنامه مالیاتی سال گذشته را ارائه دهید. در صورتی که می خواهید در زمینه اخذ رتبه پیمانکاری اطلاعات بیشتری کسب نمایید، بهتر است با مشاورین حقوقی در این زمینه صحبت کنید. این کار به شما کمک می کند تا بتوانید اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایید. ارتقاء رتبه پیمانکاری تابع شرایطی خاص است و بهتر است در این زمینه از کسانی کمک بگیرید که در آن دانش کافی را داشته باشند.

نظر خود را بگذار


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *